NUS:n hallitus järjestäytyi

Etusivu

Nuorsosialidemokraatit NUS ry:n  hallitus järjestäytyi ja sopi vuoden toiminnasta maanantaina 8.2.

Vuoden 2016 tapahtumia:

Keväällä:

Syksyllä:

Tapahtumien lisäksi valitsimme hallitukselle vastuutehtäviä!

Yhdistyksen sihteeriksi valittiin Maria Teikari. Sihteeri vastaa yhdistyksen hallinnosta ja suhteista muihin puolueosastoihin.

Jäsenasioista vastaavaksi hallituksen jäseneksi valittiin Janette Sorsimo. Jäsenasioista vastaava hallituksen jäsen vastaa uusien jäsenten hyväksymisestä yhdistyksen jäseneksi ja esittelee jäsenasiat hallitukselle.

Viestintäasioista vastaavaksi hallituksen jäseneksi valittiin Aarni Suvitie. Viestintävastaava suunnittelee ja toteuttaa yhdistyksen viestintää sosiaalisessa mediassa ja verkossivuilla.

Yhteiskuntasuhteista vastaaviksi hallituksen jäseniksi valittiin Pasi Ylitalo ja Yrjö Sinkkonen. Yhteiskuntasuhteista vastaavat hallituksen jäsenet vastavaata kuntavaaleihin valmistautumisesta ja siihen liittyvien tapahtumien suunnittelusta.

Yhdistyksen vuoden painopiste on alueellisen yhteistyön lisääminen Helsingissä ja alle 25-vuotiaiden aktivoiminen yhteiskunnalliseen toimintaan. Projekteja valittiin ohjaamaan hallituksen jäsen Otto Köngäs.

Seuraava hallituksen kokous pidetään keskiviikkona 9.3. klo 17.30. Tervetuloa mukaan turisemaan!

 

Kommentoi